Ma olen Tartu Ülikooli majandusteaduskonna vilistlane aastast 2019 ehk äsja lõpetasin magistriõpingud Innovatsiooni ja Tehnoloogia Juhtimise erialal. Terve oma elu olen sidunud õpinguid ja sporti. Sellest sügisest proovin esimest korda sportlase elu, kus muud tegevused mängivad väiksemat rolli. 

Põnevad ajad ootavad ees ja selleks tahangi kaasata veel rohkem inimesi, kes minu teekonnast osa saaksid! 

Alustasin sporditeed koos kooliminekuga ja nagu näha, siis spordipisik on mul jätkuvalt küljes. 

Tõsisemalt hakkasin treenima juuniorite vanuseklassi jõudes. Tunnetasin, kuidas mulle meeldib ennast proovile panna, pingutada ja näha, mis mu keha suudab. Mitmeid aastaid treenisin selle nimel, et läbi lüüa sprinterina. See tuli kõige naturaalsemalt ja kuigi mind nooremana kutsuti ka "vanaemaks", siis olen alati pidanud ennast keskmisest kiirema ja võimsama lihasega meheks. Kui treeningkaaslased alustasid rinnalt surumist 40 kg pealt, siis minul läks kangile lausa 70 - ju siis tugev Eesti maamees. Samas nii mõnedki peavad mind linnavurleks. 

Läbi kohaliku Estolopeti sarja ja Tartu Maratoni mõistsin, et minule on loodud hoopiski suusamaraton. Küllaltki üllatav üleminek - sprinterist maratonimeheks, kuid selle otsuse ma eelmine kevad tegin. Julgelt võin öelda, et tegemist on olnud ühe parima valikuga minu sportlasteel. Lõpuks tunnen, et olen leidnud enda koha ja olen veendunud, et suudan tõusta maailma tippu. 

2018/2019 hooajaks liitusin Norra võistkonnaga Team Synnfjell. Tegemist on võistkonnaga, mis on olnud alustalaks suurte tulemusteni nii mitmelegi nimekale sportlasele nagu näiteks: Hans Christer Holund, Heidi Weng, Andrew Young jpt. Olen väga tänulik neile, et nad usaldasid inimest, keda nad polnud kunagi varem kohanud. Meie koostöö jätkub ka sellel hoojal! 

Möödunud hooaja parimaks sõiduks võib ikkagi nimetada Tartu Maratoni, kus suutsin sõitu kontrollida, tempot teha ja olla heal positsioonil. Eesmärgiks seatud esikoht jäi küll saavutamata, kuid olen väga uhke enda 8.koha üle. Lisaks sellele usun, et suutsin pakkuda enda kaasaelajatele positiivseid emotsioone. Väga rahule jään ka Tšehhi suurima, Jizerska Padesatka tulemusega, kus olin 26. See võistlus andis usku, et järgmistel aastatel on mul võimalik olla pidev TOP10 sõitja Visma Ski Classics sarjas. 

Järgmise hooaja suurimaks eesmärgiks on taas Tartu Maratoni võit kodumaale tuua. Viimati sai sellega hakkama 2005. aastal Raul Olle ja ma tean, et olen selleks võimeline. Selleks pean treenima rohkem, targemalt ja tegutsema oskuslikumalt kui kunagi varem. See tähendab, et treeningtunnid küündivad üle 100h kuu kohta ja see nõuab kehalt palju. Loodetavasti pean koormustele vastu ja kõik sujub ideaalselt, aga spordis võib kõike juhtuda. 

Pöidlad pihku! 
Liitu Team Mart Keviniga ja ole osaks minu teekonnas.