Võru Roller

Eelmisel laupäeval võtsin osa legendaarsest Võru Rolleri võistlusest, mis oli ka sel aastal üheks etapiks Eviko Suusarulli sarjas. 

Loe lähemalt, kuidas võistlus kulges ja lahing esikohal nimel välja nägi.. 
Foto: vahefiniši poole teel, tolmu lendab; autor: Võrumaa Spordiliit
Eviko Suusarulli neljandale etapile, Võru Rollerile sain minna vastu liidrisärgis. Edu lähima jälitaja Andres Juursalu ees oli 16 punkti. Võistlusformaat nägi ette 14km klassika ühisstardiga sõitu Võru linnas kahekilomeetrisel ringil. 
Foto: meeste ühisstart, autor: Johanna Nurk
Võistluspäeva hommikul tundsin ennast üsnagi uniselt ja ei olnud veel vaimselt valmis endast kõike välja pigistama, kuid ei muretsenud. Hoolimata sellest, et selja taga oli intensiivne treeningnädal, sain võistlusele vastu minna rahulikult, sest võtsin seda kui tugevat treeningut ja resultaadi üle ei pidanud pead vaevama. Muidugi alati lähen võitma ja võitlema, kuid see pole suvistel võistlustel alati kõige olulisem.
Lisaks sellele teadsin, et ise olen suutnud augusti alguse tervislikest tagasilöökidest taastuda ja treeningud on sujunud hästi. Võistlusring oli täiesti tasase maa peal ehk eeldused tugevaks paaristõuke treeninguks olid tagatud.

Nüüd aga võistluse juurde. Starti olid ennast üles andnud tugevad kodused suusamehed nagu Marko Kilp, Martin Himma, Kaarel Kasper Kõrge jpt. Teadsin, et võistlus saab olema pingeline, sest tugev tuul andis hea võimaluse kaasvõistleja tuules istumisele. Taktikalisi plaane oli mul võistluse jaoks kaks: plaan A ehk täiskäiguga stardist minema ja plaan B ehk suures pundis veeremine. 

Juba esimese 200m sain aru, et käiku läheb plaan A. Marko võttis koheselt hoo üles ja otsustasin, et tema rünnaku järel, vajutan ise nii palju, kui torust tuleb. Juba esimese 500m saime Markoga kahekesi ülejäänutega vahe sisse. Super! 
Foto: paarisrakend - mina ja Marko Kilp, autor: Johanna Nurk
Kahekesi koos tegime teineteise alla tööd ja kasvatasime pidevalt edu järgmise grupi ees. Aga korraldajad olid mõelnud selle peale, et meil kahekesi igav ei hakkaks. Kolmanda ringi lõpus oli rahalise auhinnaga vahefiniš, mida ilmselgelt tahtsime mõlemad.
Foto: koostöö tagab edu, autor: Johanna Nurk
Esimese ürituse tegi Marko, kuskil 400m enne ringi lõppu tagasipöördel ta ründas ja üritas mind enda tuulest maha raputada. Õnneks olin selleks valmis ja teadsin, et paaristõuke peal mul kiirust on. Sain ilusti Marko tuulde ja 200m enne vahefinisit hüppasin tuulest välja ja ründasin omakorda ise! Võitlesime teineteisega pikalt külg-külje kõrval, kuid iga tõukega liikusin mina natukene kiiremini ja vahefinišisse viivasse kurvi jõudsin juba ees. Sellega oli juba kõik selge ja Marko enam ohtlikuks ei saanud. Just see pakkus väga suurt rahulolu, sest vahefinišid saavad olema minu eesmärgiks ka talvel!  
Foto: peale vahefinišit võtsime taas kahekesi töötegemise käsile, autor: Johanna Nurk
Peale vahefinišit vajasime mõlemad natukene aega kosumiseks, kuid õnneks suutsime taas hoo üles võtta ja tagumistega püsis väga turvaline vahe. Kahekesi koos sõitsime veel kaks ringi ja tegime vahetustega tööd. Mitmel korral pakkusin Markole võimalust ette minna, kuid ta puikles vastu ja väitisn, et on omadega täiesti läbi. Mõtlesin, et äkki konkurent üritab mind üle kavaldada, kuid samal ajal ei tahtnud ka järgmist gruppi lähemale lasta. Seega kujunes välja nii, et suurema osa ringist tegin tööd mina, kuid spordimehelikult oli ka Marko nõus veduriks olema. 

Eelviimasele ringile minnes sain tagasi hea rütmi ja tundsin ennast väga mugavalt. Hetkedel mil Marko oli ees, sain taastuda ja ootasin hetke mil rünnata. Sobiv hetk saabus just viienda ringi lõpus!

Ründasin ja sain väikse vahe sisse! 
Foto: sain üksinda eest minema, Marko taamal paistmas, autor: Johanna Nurk
Ligikaudu pool ringi püsis meie vahe sama, kuid siis kõige suuremal vastutuule lõigul hakkas vahe kärisema. Sain juba aru, et võit hakkab tulema järjest lähemale, oli vaja ainult kaks ringi veel lõpuni kannatada. Püüdsin hoida ennast tehniliselt stabiilselt ja kurvidest välja tulles kiirendada, et aega mitte kaotada. Iga meetriga vahe Markoga kasvas ja tundus, et ta lasi mul eest ära minna. Tema eesmärgiks jäi kontrollida teist kohta ja hoida enda taga suurt gruppi. 
Foto: viimased kaks ringi sain üksinda punnitada, autor: Johanna Nurk
Viimasele ringile minnes oli juba kõik tehtud... Vaja oli ainult turvaliselt lõpuni tulla. Sellega tulin ka ilusti toime ja tasuks väärt võit Võru Rolleril. Edu kasvas lõpuks Markoga pea 30 sekundi peale, kuid see enam mingit rolli ei mänginud. Sõitsime mõlemad turvaliselt  ja kontrollitult. 
Foto: võidukalt finišis, autor: Johanna Nurk
Mida siis sellest võistlusest järeldada? Tundub, et treeningud on läinud asja ette. Kuigi oma parimast vormist olen veel kaugel, sest tassin pidevalt kaasas 4-5 lisakilo võrreldes võistluskaaluga. Sellest hoolimata olen tänu läbimõeldud treeningutele jõusaalis ja rolleritel suutnud enda taset paaristõuke peal tõsta. Usun, et just kvaliteet on see, mis on taganud arengu.  Tunnen, et vajalik power on olemas... nüüd oleks vaja veel tehniline sooritus ja üldfüüsiline vorm viia talveks samale tasemele ning äkki siis on võimalik maailma parimate maratoonoritega võidu sõita!
Foto: meeste vanuseklassi esikolmik, autor: Johanna Nurk
Homme ootab ees juba EMV 15 klassikat Tehvandil. Seal on mul vaja ka vahelduvat sõita, seega ootan põnevusega, kuidas toime tulen! 

Muidugi ära unusta ka panustada Team Mart Kevin hooaega, sest see pole enam kaugel ja vajalikku logistikat on vaja mul juba planeerima hakata ;) 

Mart Kevin 
Eelmine
Suvised treeningud
Järgmine
Ülikooli lõpp ja EMV