Varajane hooaja lõpp

Hetkel, mil kogu maailm on seisma jäämas, on paras aeg vaadata tagasi Visma Ski Classics kümnendale hooajale. Novembri lõpus alanud võistluskarusell sai küll varajase lõpu, aga arvestades olusid, oli see ainuõige otsus. 

Mis jääb sellest hooajast enim meelde ja mis saab edasi? 
Enne hooaja lõppenuks lugemist võistlesin peale Vasaloppetit ka enda jaoks võõraks jäänud vabatehnika sprindil Ottepääl Tehvandil.  Eelsõidus veel enda maratonimehe mootorit tööle ei saanud ja tehniliselt olin rabe, kuid finaalis õnnestus Eesti tugevaid juuniore ikka edestada. Seega suutsin hooaja lõpetada võiduga, mis on alati hea tunne. 
Foto: Karupesa Sprint esikolmik: I - mina, II - Vane Vähk, III - Karl-Sebastian Dremljuga
Mida siis ikkagi arvata möödunud hooajast? Kindlasti kõige parem sõit oli Vasaloppet - seal tundsin, et suudan korralikult võidelda, vahesid kinni sõita ja kõik klappis. Enda Vasaloppeti kogenematus maksis lõpuks väga hea koha, aga jään ikkagi väga rahule, sest sellist sõitu ma ei osanud oodata. Väga kahju on sellest, et hooaja kolm viimast sõitu ära jäid, sest tundsin, et peale Vasaloppetit taastus keha hästi ja olin juba päris kiiresti võimeline tugevalt treenima. Ka eelmisel nädalal tehtud viimased tempotreeningud näitasid seda sama. 
Foto: hooaja parim sõit Vasaloppet, autor: Magnus Östh
Hooaja suurim pettumus oli kindlasti Marcialonga. See oli valus, väga valus. Vasaloppeti kõrval oli see minu üks suurimaid eesmärke ja tol päeval ei klappinud miski - olin lõpuks vaimselt ja füüsiliselt nii kurnatud, et keeruline oli ennast trennidesse vedada. 
Foto: Marcialonga finiš
Hooaja kokkuvõttes olin sel aastal alles 70nes, kuid punkte sain rohkematel sõitudel kui eelmine aasta. Olemata jäi see üks suurepärane õnnestumine, mis oleks mind kergitanud ka koheselt 20 kohta ülespoole. Kindlasti ei saa öelda, et hooaeg oleks läinud halvasti. Ma olin tugevam kui kunagi varem, aga nii mõnelgi sõidul ei klappinud asjad nii, nagu oleks tahtnud. Paraku ka kõik teised on iga aastaga tugevamad ja selleks, et neile järgi jõuda, pean treenima paremini ning võib-olla ka rohkem. 
Foto: treenima peab ja maratonide jaoks väga palju
Järgmisele hooajale vastu minnes pean läbi mõtlema iga liigutuse ning leidma hea tasakaalupunkti igapäevase töö ja treeningute vahel. Lisaks pean leidma enda kõrvale treeningpartnerid, kes mind edasi viiksid. Üksinda treenides puudub reaalne tagasiside ja kohati võib ülevaade enda seisundist muutuda ebapädevaks. Muidugi peab ka talvine tugi olema veelgi parem. See tähendab seda, et võistlustulle pean minema nii, et ei peaks kordagi kahtlema täielikus valmisolekus. 

Mida ma sellest talvest veel õppisin? Eelkõige seda, et üksinda on raske. Kui pidin pikalt kodust ära olema, muutus olemine kohati väga raskeks - kuna reisisin pidevalt üksinda ja võistkonnakaaslased ei olnud just kõige jutukamad sellid ning õiget võistkonnavaimu ei tekkinudki. 
Ühesõnaga nagu te juba aru saate, siis ma veel käega ei löö, kuigi neid hetki hooaja jooksul oli palju, kuid mõned õnnestumised annavad jõudu juurde. Loodan, et suudan kõik enda peas väljamõeldud asjad ka ellu viia, kuid antud hetkel ei saa vist milleski kindel olla.
Loomulikult tahan ka tänada kõiki, kes on aidanud mul seda teekonda alustada! See on uskumatult äge ja ma loodan, et ka teile on pakkunud huvi see, mida ma teen. Minule endale oli see hooaeg väga huvitav ja põnev! 
Foto: Suur-suur aitäh kõigile, kes on minu tegemistesse ükskõik, mis moel panustanud!
Suur-suur aitäh minu perele, elukaaslasele, sugulastele ning ümbritsevatele sõpradele, kes on suurimaks toeks!
Aitäh, Team Mart Kevin värsked liikmed, kes te kõik andsite oma panuse minu hooaega! 

Aitäh, Skiwax Europe, kes pani mu jalge otsa väga mõnusad Spine saapad ja kiired SkiTrab suusad! 
Aitäh, A-Pellet, kes pani õla alla minu hooaja ettevalmistusele! 
Aitäh, Tartu Suusaklubi, kes aitab mind kõikide muredega, mis võivad üldse tekkida! 
Aitäh, SuusaAkadeemia ja Vahur Teppan, kes on uskumatuks toeks olnud juba mitmel aastal! 
Aitäh, SuusaSpets ehk Kristjan Külm, kes varustas mind energiaga kogu hooaja vältel läbi OTE Sports sporditoitude! 
Tysen takk, Team Synnfjell! Ilma selle võistkonnata ma ei usu, et oleksin Visma Ski Classics'iga algust teinud! 
Ja viimasena suured tänud minu treenerile, Kein Einastele! Aitäh, et viitsid minu pikkadele kirjadele ja kõnedele ikka veel vastata! 

Olge mõnusad ja püsige terved! 
Mart Kevin 
Eelmine
Vasaloppet - 90 km ainult hulludele
Järgmine
Hooaja treeningnumbrid