One step closer

Kevadel analüüsisin pikalt ja laialt, et mis aspektides ma
saan veel kvaliteeti tõsta ja seeläbi enda tulemusi parandada. Paraku suusasport on väga sõltuv varustusest ja selle hetkelisest toimimisest. See, kuidas suusad võistluspäeval töötavad, kuidas toitumine on ajastatud, on kõik faktorid, mis võivad ka väga tugeva sportlase finišiprotokollis rivi lõppu lüüa. 

Millised said olema minu valikud enne algavat hooaega... loe sellest blogipostitusest. 
Foto: Skiwax on minu hea uus abiline
Eelmisel hooajal seisin mitmeid kordi silmitsi olukorraga, kui head suusapaari just valitsevate tingimuste jaoks võtta ei olnud.  Selle valusa orgi otsa astusin näiteks just Vasaloppetil ja Marcialongal, mis halbade suusa valikute tõttu kujunesid väga rasketeks sõitudeks. 
Foto: Vasaloppeti lumetormis sumpamas
Seega otsustasin, et maksku mis maksab, aga konkurentsivõimelise varustuse ma pean endale uueks hooajaks leidma. See ei kehti ainult suuskade puhul, vaid kõik, mis puudutab võistlemist: suusakepid, kombe, prillid, kindad, spordijoogid ja geelid. 

Alustan kõigepealt suuskadest. Nii nagu ka eelmisel aastal oleks olnud mul ka sel korral valida võistkonna suusapargist endale sobivaid suuski võistluseks. Antud hetkel koosneb see 16 Fischeri ja 12 Madshuse paarist.  Samas eelmine aasta nägin mitmel korral, et see jagamine ja nö poeleti suuskade valik ei pruugi olla alati kõige parem. 

Endale sobiva lahenduse leidsin koostöös Skiwax Europe ja Skitrabiga. Skitrabi suuski kasutasin ise eelmine aasta esimest korda, kui võistkonnakaaslased mulle neid proovida andsid. Olin üllatunud, kui stabiilsed ja hästi juhitavad need olid, kuid kokkuvõttes sain neid enda jala all vähe kasutada. Möödunud kevadel võttis Skiwax minuga ühendust ja pakkus võimalust asuda Skitrabiga sõitma. Haarasin kohe sellest ideest kinni. Rääkisin väga palju teiste Visma sõitjatega, kes Skitrabi kasutavad ja nemad kinnitasid ühest suust, et tegemist on väga hea suusaga. Ka olümpiavõitja Oystein Pettersen mainis, et ära jäänud Toblach-Cortina maratonil oli tema päev enne võistluseks välja testinud just Skitrabi paari. 
Foto: ametlik härra enda uute suuskade ja saabastega
Ülejäänud suhtlus Skiwax ja Skitrabiga läks väga sujuvalt ja sain enda kasutusse 6 minule spetsiaalsest välja valitud ning lihvitud paari paaristõuke suuski. Juba järgmisel nädalalõpul saan Itaalias Livignos need alla panna ja hoogsalt testima hakata. Eriti heaks teeb minu meele see, et vajadusel saan enda suuski välja vahetada, kui mingi paar neist ei peaks toimima. 
Nagu vana nali on, kas suusad on... aga kepid ka? No muidugi, mida rohkem ma olen paaristõuke maailma sisse süvenenud, seda enam olen mõistnud, kui oluline on see karbon tokk sinu käes. Eelmisel aastal kasutasin läbi võistkonna soetatud Madshuse keppe, mis on küll head (jäikus tasemel, rihm hea jne), aga paraku ei tundnud ennast nendega üldse mugavalt. Usun, et asi oli selles, et nö kepi pendel ei olnud piisavalt kiire ja mugav ning ka üldiselt oli üsna raske suusakepp. Sel aastal lõin käed 4KAAD brändiga Soomest. 
Olen juba paar kuud neid suusakeppe kasutanud ja ei ole pidanud pettuma. Kõik, mis mehed lubasid, on olemas. Kerge ja hea liikuvusega suusakepp, mis siiani minu jõu all ei ole kordagi järgi andnud. Loodame, et need mustad torukesed ka terve talve vastu peavad! 
Ja loomulikult peab mees ka rajal hea välja nägema :). Tegelikult on oluline see, et sinu võistlusriided ei takistaks mingil moel liikuvust ja oleksid mugavad. Kuna enamasti võistlused toimuvad miinuskraadidega, siis riided peavad olema ka vastupidavad ja võimalikult tuulekindlad.
Foto: Trimtexi Ace kombe, mis saab Team Mart Kevini näoga
Seetõttu valisin enda ja Team Mart Kevin riieteks Norra brändi Trimtex. Neid riideid ei ole ma veel avalikkuse ees näidanud, aga varsti jõuab aeg ka selle kätte. Trimtexi riided valisin tuginedes eelnevale kogemusele, kuid peale Ace kombe proovimist, ma olin lummatud. Pole kunagi kandnud seljas ühtegi mugavamat suusakombet. 
Nüüd on vaja ainult mees ka saada nii heaks kui on varustus. Peale väikest haiguspausi olen tagasi treeninglainel ja töö käib selle nimel, et olla võimalikult terav esimestel startidel Livignos. Samas peamine eesmärk olla parimas vormis alates jaanuarist, sest siis läheb alles tõeline võistluskarusell käima. 
Olge mõnusad
Mart Kevin 
Eelmine
Eelseisev hooaeg 2.osa
Järgmine
Esimesed päevad Livignos